Zdobyliśmy puchar w turnieju FOSFORY CUP 2009 rozegranego w dniach 19/20 grudnia w Trąbkach Wielkich.
Po grach eliminacyjnych rozegranych w sobotę- w niedzielę rozgrywano mecze o podział miejsc w turnieju.
Foto>>>
Do decydującej fazy rozgrywek z
28-drużyn biorących udział w turnieju zakwalifikowało się
12-drużyn w tym zespół
Zatoka I.Odpadły takie zespoły jak:Polonia Gdańsk,
Lechia Gdański,
Bałtyk Gdynia,
Olimpia Elbląg i wiele innych.
Ponieważ do II rundy rozgrywek nie zakwalifikował się zespół Zatoka II, trener
Stanisław Łukaszewicz do pierwszego zespołu dołączył
Mateusza Gołębiewskiego, Sebastiana Dzierzkiewicza oraz Pawła Szczęcha.Skład zespołu w II rundzie przedstawiał się następująco:Wojtek Strankowski, Igor Demko (bramkarze) -
Łukasz Szabliński, Marcin Chomko, Bartek Budny, Adaś Wolak, Jonatan Łacman, Adaś Kapica, Mateusz Gołębiewski, Sebastian Dzierzkiewicz, Paweł Szczęch.12-drużyn zostało podzielonych na 3-grupy.
Nasze wyniki w grupie:Zatoka- GTS Rusocin 3:0,
Zatoka- KP Starogard Gdański 7:0,
Zatoka- KS Kamienica Królewska 6:2,
Uzyskujemy awans do półfinałuW półfinale po bramce
Bartka Budnego wygrywamy z
Jedynką Reda II.W drugim półfinale
Concordia Elbląg wygrywa z
Jedynką Reda IFINAŁ PEŁEN EMOCJIMecz finałowy (12minut) lepiej rozpoczęła
Concordia Elbląg, która po kilku minutach prowadziła
2:0.
Paweł Szczęch zdobywa kontaktową bramkę i
przegrywamy 1:2, w ostatnich sekundach
Bartek Budny strzela bramkę i mecz kończy się
wynikiem 2:2.
O ZDOBYCIU PUCHARY MIAŁY ZADECYDOWAĆ RZUTY KARNE.
Karne to od dawna wiadomo, że jest to loteria.
Ale my mieliśmy w bramce
WOJTKA STRANKOWSKIEGOPrzebieg Karnych:1.
Mateusz Gołębiewski-nie strzela
2. Concordia -
Wojtek broni,
3.
Bartek Budny-spojenie słupka z poprzeczką,
4. Concordia -
Wojtek broni,5.
Adam Wolak -obroniony,
6. Concordia -
Wojtek broni,7.
Jonatan Łacman -1:0,
8. Concordia strzela - 1:1,
9.
Sebastian Dzierzkiewicz -2:1
10. Concordia -
Wojtek broniUFF!!! po tym horrorze ogólna radość bo zdobywamy PUCHAR.
Gratulacje wszystkim chłopakom i
trenerowi Stanisławowi Łukaszewiczowi oraz rodzicom, którzy dowozili drużynę na turniej i gorąco ją wspomagali.
Posumowanie:Bramki strzelali:Bartek Budny - uznany za
najlepszego zawodnika turnieju - 12
Adam Wolak - 10,
Jonatan Łacman - 8,
Sebastian Dzierzkiewicz - 7,
Łukasz Szabliński - 6,
Paweł Szczęch - 2,
Czarek Czerniak i Mateusz Gołębiewski po - 1
W turnieju wzięły udział drużyny:GTS Rusocin, GSS Potok Pszczółki, GKS Kowale, GTS Fosfory Wiślinka ( 2 drużyny), Lechia Gdańsk, Polonia Gdańsk ( 2 drużyny), UKS Jedynka Reda ( 2 drużyny), Zatoka Braniewo (2 drużyny), Wisła Długie Pole, Trójka Łosoś Lębork, Gedania Gdańsk ( 2 drużyny), Bałtyk Gdynia 98, Concordia Elbląg, Olimpic Gdańsk ( 2 drużyny), Jantar Pruszcz Gdański ( 2 drużyny), KP Starogard Gdański, Bałtyk Gdynia, Olivia Gdańsk, Błękitni Sobowidz, KS Kamienica Królewska